Misija – Greitis

Proaktyvių organizacijų strategijose prasmingas ir kokybiškas greitis yra esminė strateginė dimensija ir galimos institucinės sėkmės garantas. Greiti ir profesionalūs sprendimai padeda operatyviai ir efektyviai panaudoti organizacijos išteklius bei sukurti netikėtas, ad hoc  žanro prielaidas naujų išteklių atsiradimui. Versle bendrovės, veikiančios ne tik profesionaliau, bet ir greičiau žymiai greičiau ir auga bei dažniausiai pasižymi didesne investicijų grąža.

Ypatingai dinamiškose konkurencinėse aplinkose komandos veikimo būdas ir greitis taip pat padeda strategiškai išnaudoti atsirandančias, trumpalaikes galimybes, leidžia būti mobilesniu ir sėkmingu atakuojant konkurentų silpnąsias vietas be perstojo kintančiose rinkose. „Puolimo“ greitis neleidžia priešininkui tinkamai pasirengti ir atremti jūsų komandos konkurencinį pranašumą. Kitas atvejis – užsitęsę, alinantys, nerezultatyvūs ir niekam nereikalingi „apkasų karai“. Tai akivaizdu versle, politikoje, netgi sporte.

Be visa kita, greitis gali nustebinti ir sukelti šoko efektą. Konkurentui tampa sunku perprasti jūsų strateginius tikslus bei tinkamai atremti ataką. Prasideda grandininė sąmyšio reakcija, kurios pasekmė – bent laikinas atakos objekto veiklos paralyžiavimas ir naujos galimybės jūsų strategijai dominuoti.

Bet kuri intelektinė konkurencija susijusi su būtinybe įžvalgos prasme bent keliais ėjimais lenkti konkurentą. Tada jūs įsibėgėjate ir greitis įgyja neįveikiamą pagreitį.

Minties Lyderystė neatsiejama nuo minties greičio.

 

 

 

 

Renaldas Gudauskas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius