Sėkmės faktoriai

Apsisprendimas, veržlumas, energija, ryžtas (AVER) – integralūs Lyderio sėkmės ingredientai. Nė vieno iš jų negalima ignoruoti ar nureikšminti, kaip ir nenatūraliai sureikšminti. Pastarąjį žodį pavartojau neatsitiktinai. Nereti atvejai, kai AVER yra naudojami, švelniai tariant, ne patiems prasmingiausiems tikslams pasiekti. Tada tai neturi nieko bendra su Lyderyste, apie kurią čia bandoma kalbėti. Kita vertus, AVER stoka neleidžia būti sėkmingu ar įveikti natūralaus aplinkos pasipriešinimo.

Vėlgi, sėkmės faktorių kontekste kalbama apie Lyderio veiklumą bei rezultatų pasiekimą. Čia norisi akcentuoti kiek paradoksaliai skambantį teiginį, kad AVER be  pakankamos intelekto dozės gali būti netgi rizikingi, tačiau intelektas be AVER yra neveiksnus. Lyderiui taip pat beveik visada tenka rinktis  tarp neveiklumo kainos ir veiklumo vertės bei rizikos. Elementaru, tačiau sprendimų priėmime bene svarbiausia yra apsisprendimas tinkamai veikti tinkamu metu

Bet kuriuo atveju,  reali sėkmė neįmanoma, jeigu organizacijos vadovai nepasižymi ypatinga energija bei pasirengimu prisiimti už savo ryžtingus sprendimus ir veiksmus maksimalią atsakomybę.  Jie taip pat turi stengtis tokiu būdu kontroliuoti savo emocijas, kad jos netrukdytų pakankamai šaltakraujiškai atlikti kritinių situacijų analizę bei leistų pakelti atsakomybės naštą.