Politika – reputacijos žlugdymo menas

Vienas svarbiausių taikinių senovės karuose būdavo vėliavnešiai. Nuversk vėliavą ir tu demoralizuosi priešą. Identiškumo galia – suvienijimas, motyvacija ir komunikacija – visada buvo laikomi prioritetais karo erdvėje. Kaip ir dauguma kitų, taip ir ši gali būti taikoma ir kaip politinės konkurencijos strategija. Tiesa, pagal Sun Tzu, konkurento, šiuo atveju, politinio konkurento reputacijos griovimas yra mažiausiai trokštamas ir labiausiai pavojingas konkurencinis veiksmas. Kaip gi yra mūsų dienų politiniame gyvenime ar viešojoje erdvėje?

Reputacijos griovimas išties ženkliai priklauso nuo politinės ir ekonominės laikmečio aplinkos. Politinės ir ekonominės srovės (dažniausiai jos būna integraliai persipynę..) turi būti palankios blogos naujienos ir maksimalios žalos efektyviai sklaidai. Akivaizdu, kad politinio konkurento reputacijos griovimo kampaniją inicijuoti, tęsti, intensyvinti ar visiškai jį sužlugdyti palankiausia yra kai politinis ar/ir ekonominis gyvenimas tampa itin, arba dirbtinai, problemiškas. Idealiausia aplinka tokiems informaciniams karams – rinkimų laikotarpis. Geriausi vykdytojai – ekrano juokdariai, žurnalistai ir taip vadinamų viešųjų ryšių bei politinės reklamos „žmogai”.

Sužlugdyti reputaciją galima ir keliais labai vykusiai strategiškai parinktais žodžiais. Dar daugiau – sužlugdytą reputaciją yra labai sunku, jei iš viso įmanoma atstatyti. „Reputacijos žlugdymas yra nuoseklus konkurento silpninimo metodas. Kiti konkurenciniai metodai yra brangesni, be to, jų rezultatai gali neturėti ilgalaikio poveikio”. Sun Tzu.

2 thoughts on “Politika – reputacijos žlugdymo menas

  1. Vaidas says:

    Tačiau politika jug ne tik žlugdymo menas. Tai kur kas daugiau ir žymiai plačiau apimantis procesas.

  2. Renaldas Gudauskas says:

    Suprantama, gerbiamas Vaidai, Jūs visiškai teisus įvardindamas politinių procesų erdves, tačiau tekste ir nebandyta diskutuoti klasikinių, nusistovėjusių tiesų. Tiesiog norėta akcentuoti tai, kas daro politiką ir tikrus, prasmingus politinius lyderius pažeidžiamais. Rezultate juk pralaimi ne tik konkrečios politinės jėgos, bet ir visuomenė. Kartu norėta įvardinti politiniuose procesuose dalyvaujančias profesionalų grupes, kurių veikla iki tam tikros ribos taip pat gali būti arba yra galimai valdoma..Bet kuriuo atveju dekingas už komentarą, kuris suteikia impulso galimai tolesnei temos plėtotei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *