Lyderio talentas

SUN TZU

„Tikroji Lyderystė gali būti kuriama tik integruojant prigimtinius asmenybės talentus su tam tikromis išsilavinimo, patirties ir bendrosios kultūros erdvėmis. „

Pagal Sun Tzu, Lyderis taip pat gali daug išmokti studijuodamas kitų žmonių elgsenas. Kaip ir visada, viskas interpretuojama paprastai. Jeigu pastebime tinkamą elgseną – bandome ją atkartoti. Jeigu kitų elgsenose įžvelgiame prastų dalykų – pabandome pasižiūrėti, ar tik jų nėra ir pas mus. Jeigu randame – eliminuojame.

Žmogus, pasižymintis išskirtinėmis kompetencijomis, tačiau kartu gebantis pastebėti kitų stipriasias puses bei iš jų pasimokyti – yra ypatingai vertingas Lyderis. Toks tariamai paprastas būdas kartu padeda   siekti komandos veiklos absoliučios kokybės.

Ir modernūs Lyderiai privalo žinoti žmonijos istoriją. Sun Tzu teigia, kad konkuruojantysis, kuris nežino istorinių pamokų, yra panašus į nemokšą daktarą, kuris išrašo receptus net nebandydamas  iki galo suprasti ne tik ligos, bet ir ligonio, kurį jis gydo, visumos ir esmės.

Ar tik tai nėra panašu į dabartinius „krizių daktarus „, bandančius gydyti krizę, bet ne ekonomiką.. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *